|zpátky|

                      |vzkazy|
 PLÁN EXPEDICE
 :: PLÁN EXPEDICE - PŮVODNÍ ZNĚNÍ

:: EXPEDICE SAMSON-KLAUN 2005 MOUNT LOGAN

Horolezecká expedice s oficiálním názvem "Samson-Klaun" startuje odletem do Whitehorse (Kanada) 15. května 2005 a končit by měla 15. června. Jejím cílem je Mount Logan, 5.959 m n.m. ležící v Pohoří Sv. Eliáše (Saint Elias Mountains) v teritoriu Yukon. Tedy nejvyšší hora Kanady a druhá nejvyšší hora Severní Ameriky. Výstup by se podle plánu měl uskutečnit cestou East ridge, pro sestup byla zvolena King's Trench.
     Díky značné nadmořské výšce, arktickému klimatu, extrémním teplotním výkyvům od plus třiceti do mínus čtyřiceti stupňů celsia a hojným změnám počasí (způsobenými polohou v blízkosti pobřeží), je výstup na Mt. Logan i s použitím sněžnic dosti náročný. Proto je téměř nutná týden před odletem aklimatizace ve Švýcarských Alpách. Ostatně, každoročně je hora zdolána jen několika málo výpravami, takže se, co do obtížnosti, vyrovná Mount McKinley, pokud není ještě těžší. Můžete tedy Pavlovi a Jirkovi držet palce.
    A ještě pro zvědavce: Název expedice vznikl opravdu sloučením jmen budějovického piva a jedné dobré hospůdky v Českých Budějovicích.
Vítejte, toto jsou jediné a tudíž i oficiální stránky horolezecké expedice Samson-Klaun 2005 Mount Logan. Pokud si je nechcete přidat k oblíbeným (viz v pravo nahoře), můžete na ně pro lepší zapamatování přistupovat z kterékoli z následujících adres:

www.mountlogan.tk
www.samson-klaun.tk
www.samson-klaun.aktualne.cz
www.mtlogan.tk

© Karel Zelený, 2005